יין ואלכוהול כשר לפסח. סקירה

כצרכני אלכוהול ויינות במשך השנה, קשה לנו הפרידה מהיין והאלכוהול בחג הפסח, אך מסתבר שישנם משקאות ויינות שניתן לשתותם גם בחג זה ובכשרויות מהודרות.

הבעיה העיקרית באלכוהול בכל הנוגע לחג הפסח היא הדגנים מהם עשוי האלכוהול, אך ישנם משקאות אלכוהוליים רבים שאינם עשויים מדגנים וניתן לשתותם בחג ללא כל חשש, הנה המשקאות שלכם לחג.

יין כשר לפסח

בדרך כלל כל יין עם כשרות כשר גם לפסח, אך מכיוון שבפסח שותים יותר יין מבמשך השנה הנה כמה טיפים בנוגע לבחירת היין:

קיים מגוון רחב של זני ענבים, ישנם זנים עדינים יותר לחיך כגון סירה, קברנה פרנק, פטיט וורדו. וישנם כבדים יותר כגון קברנה סוביניון ומרלו.

כמו כן ישנם יינות ללא ביסולפיט מה שמקל על שתיית היין ותחושת העייפות שאחרי, הביסולפיט הוא חומר משמר שחייב להימצא בכל יין בכדי למנוע בקטריות אלא אם כן היינן מכין יין בכמויות קטנות ומבוקרות שאז הוא יכול לשלוט ביין ולמנוע הימצאות של בקטריות.

יינות לדוגמא: אור הגנוז אילמה, יקבי ציון נטורה.

למעבר לקטגוריית היינות הכשרים לפסח.

וודקה כשרה לפסח

רוב הוודקות שיש כיום בשוק עשויות מדגנים (חיטה, שעורה, שיפון, שיבולת שועל, כוסמין ) מותססים ולכן הן אינן כשרות לפסח אך ישנן לא מעט וודקות הכשרות לפסח מכיוון שיוצרו מתפוחי אדמה/סלק וכדומה ולא מדגנים, הנה כמה דוגמאות.

ברנדי כשר לפסח

משקה הברנדי מופק בדרך כלל מענבים שהורתחו ולאחר מכן יושנו בחבית, קיימים מספר סוגי ברנדי הכשרים לפסח, הנה כמה מהם.

קוניאק כשר לפסח

קוניאק הוא סוג של ברנדי המזוקק בתהליך מעט שונה. קיימים סוגים רבים של קוניאק הכשרים לפסח, הנה כמה מהם. לבקבוקי קוניאק נוספים כשרים לפסח, לחץ כאן

ליקר כשר לפסח

קיים מגוון רחב מאוד של ליקרים הכשרים לפסח, הנה הליקרים הכשרים לפסח באתר.

בירה אינה כשרה לפסח

בירה אינה כשרה לפסח כיוון שייצורה מתבצע משני סוגי דגנים – חיטה או שעורה.

חשוב מאוד: לתת את הדעת גם לאחר הפסח לפני שרוכשים משקה חריף שהיה אסור בפסח כדוגמת וויסקי, בירה או וודקה רגילה ולבדוק שאכן הייתה מכירת חמץ כהלכתה אחרת זה חמץ שעבר עליו הפסח ואסור לשתיה.

כתיבת תגובה