יקבים כשרים

יקבים כשרים בישראל | סקירה חלק ראשון

כידוע, הגבלות הכשרות הנהוגות על יין הינן ההגבלות הקשות והמחמירות ביותר, הרבה יותר מכל נושאי כשרות אחרים. לצורך ההמחשה, החמרות הרבנות הראשית על כשרות היין חמורות הרבה יותר מההחמרות על כשרות לפסח או כשרות הבשר.

בראש ובראשונה, על מנת לקבל כשרות על היין דורשת הרבנות כי כל עובדי היקב יהיו שומרי שבת, אין זה משנה אם מדובר ביקבים כשרים בכשרות רגילה או ביקבים כשרים למהדרין, ונדגיש – מדובר בכל עובדי היקב – מהעובדים אשר אוספים את הענבים, דרך עובדי פס הייצור ועד עובדי התחזוקה.

דרישות הכשרות מתחילות כמובן עוד מהשלב הראשון – הענבים עצמם. חשוב לדאוג לכך שהענבים יעמדו בכל דרישות הכשרות מבחינת שמיטה, טבל, ערלה, תרומות ומעשרות, שהחומרים בהם משתמשים בכדי להפוך את הענבים ליין, כמו השמרים, הביסולפיט והחביות עצמן יהיו כשרים, ושלאורך כל הדרך יהיה פיקוח מתמיד על נושא הכשרות.

בשבועות הקרובים נסקור כאן בסדרת כתבות מקיפה את היקבים הכשרים בישראל. הנה ארבעה מהם:

יקב רמת הגולן (כשר למהדרין)

יקב רמת הגולן הינו, ללא ספק, אחד מהיקבים המוכרים בישראל, והוא נמצא בבעלותם של  4 קיבוצים: גשור, אל רום, עין זיוון ואורטל, ו-4 מושבים: יונתן,  רמות נפתלי, אלוני הבשן ורמת מגשימים. היקב משווק יינות תחת ארבעה שמות מותגים מובילים: “ירדן”, “גמלא”, ” הר חרמון” ו-“גולן“, והיום הוא נחשב ליקב מוביל המציג טכנולוגיה חדשנית ויין באיכות גבוהה במיוחד.

כשר למהדרין לכל ימות השנה על ידי הגאון הרב אברהם דב אוירבך שליט”א, רב ואב בית דין בטבריה. בנוסף, היקב מתנהל תחת פיקוח של כשרויות נוספות – הרב ישי סמואל שליט”א, ראש מחלקת הכשרות ברמת הגולן ותחת פיקוח כשרות של האו. קיי. O.K.

רוצים לבקר?

כתובת: ת.ד 183 אזור תעשיה קצרין 12900 | טלפון: 04-6968420 | אתר: www.golanwines.co.il | יינות יקב רמת הגולן לרכישה

יקב גוש עציון (כשר למהדרין)

יקב גוש עציון הינו יקב שהתחיל את דרכו בשנת 1990, אך נחנך באופן רשמי בשנת 2005. זהו יקב בוטיק איכותי אשר מפיק יינות איכותיים ומשובחים ומקפיד על תהליך ייצור מוקפד. כיום ניתן למצוא שלוש סדרות של יינות אשר מופקים על ידי יקב גוש עציון – סדרת נחל הפירים, סדרת האלון הבודד וסדרת עמק ברכה.

בפרסי אשכול הזהב זכה יין אדום מסדרת עמק ברכה במדליית הכסף בשנת 2006 ו- 2007 ובמדליית ארד בשנת 2008 ו-2009, סוביניון בלאן מסדרת אלון בודד זכה במדליית כסף בשנת 2010 ו-2014, ובמדליית ארד בשנת 2008.

בנוסף, יינות היקב זכו בפרסים כמו מדליית זהב בתחרות היין האיכותית בצפון ארה”ב Finger Lake, במדליית זהב ב-VINALIES, תחרות יינות בינלאומית בצרפת ובפרסים רבים בתחרות היין הבינלאומית המתקיימת בישראל – TERRAVINO.

בנוסף, היקב מציע גם מרכז מבקרים בו ניתן ללמוד על היין ותהליך הייצור, חוויה מיוחדת לכל המשפחה.

רוצים לבקר?

כתובת: צומת גוש עציון, ת.ד 1415 אפרת | טלפון: 02-9309220 | אתר: www.gushetzion-winery.co.il | יינות יקב גוש עציון לרכישה

יקב בן חיים (כשר למהדרין)

יקב בן חיים הינו יקב בוטיק משפחתי אשר מאופיין בשיטות ייצור מסורתיות יחד עם שילוב של טכנולוגיה מתקדמת ואיכותית, שילוב אשר יוצר יינות משובחים, ארומה נפלאה ושימור של טעם הפרי בעזרת התאמה נכונה של סוג החבית ליין המשומר בה.

כשר למהדרין לכל ימות השנה לשיטת מרן הבית יוסף.

רוצים לבקר?

כתובת: השרף 6, רמת השרון | טלפון: 03-6762656 | אתר: www.benhaim.co.il | יינות יקב בן חיים לרכישה

יקב יפו (כשר למהדרין)

בשנות השמונים עלו הזוג משה ואן צלניקר לישראל, אן שבאה ממשפחת ייננים חשפה בפני משה את עולם היין עוד בצרפת, מספר שנים לאחר עלייתם לארץ הקימו השניים את יקב יפו בעיר יפו.

מספר שנים לאחר מכן עבר היקב למושבו כיום – עמק האלה והבן סטפן שלמד ייננות בצרפת ואף עבד במספר יקבים ברחבי העולם הצטרף כיינן היקב.

יינות היקב בכשרות בית יוסף ומהדרין מטה יהודה.

רוצים לבקר?

כתובת: מושב נווה מיכאל עמק האלה | טלפון:0544523201 | אתר: www.yaffowinery.co.il | יינות יקב יפו לרכישה

 

הירשמו לניוזלטר בטופס כאן למטה ונשלח לכם התראה על פוסט חדש עם שלל מבצעים חמים מבית המוזג.

כתיבת תגובה